Mladší dorost si v posledním zápase zajistil páté místo

Kapitán Tomáš Kurka dovedl své mužstvo v posledním kole k výhře. Continue reading

V sobotním odpoledni jsme přivítali kvalitní mužstvo Bíliny. Ihned od začátku se soupeř snažil držet míč na svých kopačkách a jeho útoky byli nebezpečné. Naši hráči zachytávali jejich útoky před vápnem, ale přechod do naší útočné fáze se nedařil. Zbytečné ztráty míčů nás brzdily i ve finální fázi a tak jsme se do žádné velké šance nedostávali. To hosté měli na kopačkách hned šance dvě a nechybělo mnoho, aby jsme prohrávali. Jen díky zákrokům Kuby Eymanna se tak nestalo. Naše příležitost přišla až ve 28.minutě, kdy Fůs hlavou nezakončil přesně. I proto skončil poločas bez branek.

Do druhého poločasu jsme udělali změny v sestavě a hlavně přesun Vydry na levou stranu zálohy byl důležitý pro další vývoj zápasu. Začátek poločasu měl opět soupeř pod kontrolou, ale už brzy a to ve 43. minutě měl golovou šanci Lavička, tu neproměnil. Druhý pokus měl vzápětí po rohovém kopu Kurky a to se už hlavou nemýlil. O dvě minuty později Vydra poprvé krásně prošel po levé straně a předložil krásný míč volnému Šiškovi a bylo to už 2:0. Tyto branky nám pomohly a i my jsme v zápase začali kombinovat a díky tomu jsme začali mít navrch. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. V 57. minutě opět zatáhl míč po levé straně míč Vydra, prošel přes dva hráče hostů a jeho přesnou nahrávku zužitkoval Kurka – 3:0. Hosté stále kombinovali, ale bezprostřední nebezpečí nehrozilo, naopak naše rychlé protiútoky však po brance přímo volaly. Tyto šance neproměnil Šiška v 61. a Vydra v 64. minutě. Poslední naše branka padla po individuálním průniku Fůse, který nesobecky přihrál do vyložené šance a Šiška se nemýlil – 4:0. Poslední desetiminutovku jsme zápas už jenom dohrávali a po menším zaváhání v záloze nás soupeř přečíslil a střelou k tyči uzavřel skóre na 4:1.

Touto výhrou jsme si pojistili konečné páté místo v soutěži, které považujeme za úspěch. Na podzim jsme nasbírali 18 bodů, kdežto na jaře výborných 27. Ještě příjemnějším pro nás než body je fakt, že jsme celé jaro nastupovali i s hráči starších žáků a zápasy jsme zvládali. Důležitým momentem bylo na jaře i proměňování šancí a to se projevilo i na bodovém přírůstku. Nyní máme všichni zasloužený odpočinek a „nový“ mladší dorost se pustí do přípravy 28. července a určitě bude chtít navázat na úspěchy ročníku minulého.

Sestava v utkání s Bílinou: Eymann – Kahy, Vondráček, Trhlík, Jurčička – Fůs, Vydra, Kurka, Tomko – Lavička, Pražák Střídali: Šiška

Neděle 15.06. 2014