Zvítězili jsme sami nad sebou

Po vítězství 3:0 nad Libochovicemi jsme si upevnili vedení v krajském přeboru. Continue reading

Na rozbahněném hřišti jsme přivítali soupeře z Libochovic. Podle postavení v tabulce to měl být jeden z lehčích zápasů. Opak byl však pravdou. Problém byl však v nás a v přístupu hráčů ke kolektivní hře, jakou fotbal je. První poločas byl jedním slovem tragický. Na oko jsme sice měli převahu, ale bez šancí a hlavně bez chuti se prosadit a se spoustou chyb. Neomlouvá ani těžký terén, který nepřál kombinaci. První poločas tedy skončil 0:0 a rychle ho radši zapomeňme.
V kabině před druhým poločasem, jsme trochu zvýšili hlas a hlavně přeskupili sestavu. Toto „opatření“ přineslo svoje ovoce. Snaha o agresivní hru a napadání soupeře už na jeho polovičce přineslo první úspěch ve 48. minutě, kdy Matyáš našel ve vápně Kurku a ten nezaváhal 1:0. Dále jsme hráli aktivně a i když stále bylo hodně nepřesností, náš tlak sílil. Hráči plnili to co jsme si o poločase řekli, stále se tlačit do koncovky. V 65. minutě se to podařilo na sto procent Kurkovi. Ten konečně udělal to co od něj chceme stále, místo kliček tvrdé zakončení a to se mu povedlo krásně. Za šestnáckou se opřel do míče a tvrdá rána skončila za bezmocným brankařem hostů – 2:0. Soupeř poté vystřídal a dal příležitost i hráčům mladší kategorie. Naši poté v 77. minutě uzavřeli skóre, po závaru, kdy se nejlépe zorientoval Votruba a upravil stav na konečných 3:0.

První poločas nám však ukázal i rub toho, že se nám daří. Sebeuspokojení některých hráčů a ne kolektivní přístup ke hře by se nám mohl brzy nevyplatit.
Sestava: Fousek – Jurčička, Strnad, Trhlík, Veselák – Kurka, Vondráček, Korenc, Votruba – Fůs, Matyáš Střídali: Zeman, Bolefo, Cita, Myšák