Utkání o čelo tabulky jsme nezvládli

9. kolo/ Krajský přebor Středa 05.10. 2016
SK HROBCE
Polák 2, Tomášek, Matoušek
FK SEKO LOUNY
Novotný, Javorek, Matas

Kučera
77. Kyncl
82. Trhlík
Bednář
69. Schettl

V 9.kole KP mužů na sebe narazili celky z čela tabulky, první Hrobce, druhé Louny. Zápas vzhledem ke způsobu hry a aktuální formě obou celků sliboval zajímavou podívanou.  Zápas začal v ostrém tempu a velmi svižně. Hrálo se především ve středu hřiště, ale snahou o zakončení. První střelu mezi tyče vyslali domácí už ve třetí minutě, ale Jakub Pokorný s ní neměl moc práce. To vysunutí Michala Lesniaka hned v zápětí a jeho tvrdá střela byla o poznání nebezpečnější, ale brankář domácích byl připraven. Po té se poprvé měnilo skóre. Hosté ztratili míč na levé straně a domácí ukázali co je jejich nejsilnější zbraň, rychlý přechod do útoku. Situaci po pravé straně zakončil na první tyči na dvakrát domácí útočník 1:0. Tempo nepolevilo, ale více ze hry začali mít hosté. Domácí čekali na chybu a neustále hrozili rychlými protiútoky. Zasloužené vyrovnání pak přišlo po centru Dana Zíchy a zakončené Pavlem Soukupem 1:1. V tu chvíli byl zápas více než vyrovnaný. Bohužel další slabou chvilku si vybrala obrana hostí ve 41.minutě, když po sérii několika střel, které Jakub Pokorný neuvěřitelně kryl, se přeci jen domácí dočkali druhé branky 2:1. Vstup do druhé půle měli lepší hosté, dokázali soupeře uzamknout ve vlastním pokutovém území, ale srovnání se nedočkali. Obrovskou tutovku měl především Petr Vokurka, ale snad ze dvou metrů přestřelil ležícího brankáře, ale i branku. Do zajímavé šance se po vysunutí Martina Bednáře řítil Michal Lesniak, ale byl stažen v jasné příležitosti a měla se udělovat žlutá karta. Hlavní sudí však neudělil. Ta by byla pro domácího hráče druhá. Z nařízeného trestného kopu trefil hezky Petr Fiřt pod břevno, ale domácí brankář svůj tým podržel.  Domácí tlak ustáli a navíc v 58.minutě dokázali zvýšit svůj náskok na 3:1, když se prosadili po levé straně a následný centr proměnil hráč, který už měl být v tu dobu v kabině, ale to je fotbal 3:1. Flustrace z nepříznivého vývoje měla za následek ztrátu koncentrace a inkasovanou čtvrtou branku prakticky po totožné situaci, akorát z pravé strany. Navíc trochu smolná, když se odkop obránce Loun odrazil zpět do branky Jakuba Pokorného.  To už bylo pro hosty hodně těžké, ale dál se snažili se zápasem něco udělat, měli i šance, ale bohužel se nic neujalo. Souboj o čelo tabulky tak lépe zvládli domácí, kteří dokázali potvrdit svoji aktuální dobrou formu a větší kvalitu v zakončení.

Hodnocení  trenéra :  Dnes jsme narazily na velmi kvalitního soupeře. Měli jsme již třetí utkání během šesti dní, ale přesto jsme od začátku chtěli hrát aktivně a nepouštět soupeře do kombinace. Bohužel první dvě branky jsme dostaly po situacích, kde jsou domácí nebezpeční a nepohlídali si je. Zápas se však lámal na začátku druhé půle, kdy jsme soupeře zatlačili a vynutili si tlak, měli i šance, ale soupeř to ustál a znovu ze situací, kterým šlo zabránit, zápas dvěma brankami rozhodl. Hráči se sice snažili, ale snížení nepříznivého stavu jsme se už nedočkali. Soupeř byl dnes důraznější v koncovce a obětavější ve vlastním pokutovém území, proto vyhrál zaslouženě.