FK SEKO Louny – FC Chomutov

Schettl
89* Bednáš
89*Štourač

K dalšímu domácímu zápasu přijel do Loun zatím stoprocentní celek z Chomutova. Před pěknou diváckou kulisou se hrál od začátku opatrný fotbal. Hosté byli aktivnější a domácí naopak působili nervózním dojmem. V první šanci měli hosté v desáté minutě, ale Jakub Pokorný včas vyběhnul a situaci zmařil. Utkání probíhalo ve středu hřiště, hosté lépe kombinovali a domácí se nemohli dostat k delší kombinaci a ohrožení branky. V 28.minutě stříleli hosté z po za pokutového území, míč však byl tečovaný a změnil směr, naštěstí pro Louny se Jakub Pokorný stačil přesunout a míč vyrazit na rohový kop. Hned na to po nedůrazu domácích ve středu hřiště, šel sám na branku hráč hostí, ale Jakub Pokorný znovu skvěle zasáhl. Po té se hra vyrovnala a probudili se konečně i domácí. V 37.minutě po rozehraném přímém volném kopu poslal míč na zadní tyč Vojta Trup, který z nemožného úhlu poslal hlavou Filip Schettl přes brankáře hostí a otevřel skóre na 1:0. Hosté se snažili o vyrovnání, ale ani po sérii standartních situací vstřelit branku nedokázali. Druhý poločas začal šancí střídajícího Tomáše Kůrky, který si naběhl na míč za obranu, ale brankář mu včasným vyběhnutím situaci zmařil. Pak znovu převzali iniciativu hosté a měli několik slibných příležitostí, ujala se až střela Martina Bočka v 65.minutě, kterou poslal střelec přesně pod horní tyč lounské branky 1:1. Domácí po inkasované brance viditelně znervózněli a hosté si vypracovali další dvě velké příležitosti, ale Jakub Pokorný měl svůj den a tým podržel. Zlomový okamžik přišel v 79.minutě kdy se Tomáš Kůrka uvolnil na levé straně a přesným centrem našel hlavičkujícího Vojtu Trupa, který trefil přesně do okrytého horního rohu branky 2:1. To zase naopak otřáslo hostujícím týmem, který už na inkasovanou branku nedokázal odpovědět. Zrodilo se tak druhé vítězství Loun na domácím hřišti.

Hodnocení  trenéra :

Dnes vydřené a spíš šťastné vítězství. Dali jsme dvě branky a soupeř svoje šance neproměnil, což bylo dnes rozhodující. Klíčovým mužem byl dnes Jakub Pokorný v naší brance.