FK SEKO Louny – FK Baník Souš

80"Štourač
Kurka
89"Vážný

V prvním kole divize skupiny B, jsme přivítali celek FK Baník Souš. Vzhledem k tomu, že oba týmy se velmi dobře znají, nedal se čekat nějaký otevřený fotbal. V 9.minuta první šance Kurky hostující obránce před střelou míč Kurkovi vypíchl na roh, Do 20 minuty to byl velmi opatrný fotbal bez šancí ke vstřelení branky. Až ve 23, minutě hosté zahrozili z pravé strany centrem do pokutového území a Štípek hlavou trefil náruč Pokorného. Běžela 26 minuta a hosté více zaměstnávali naši obranu která dobře pracovala a odolávala centrům do vápna. Ve 30 minutě poslal ze své poloviny dlouhý balon Krejčík a hostující Prokop poslal do ložené šance špatnou přihrávkou Fiřta a ten se střelou k tyči se nemýlil 1:0. Hosté hned po rozehrávce poslali centr do vápna a Pokorný vytáhl jeden z velmi dobrých zásahů a nepovedený odkop Krejčíka, vyráží. Hosté neustále zásobovali centry a snažili o vyrovnání, ale Lounská obrana pracovala na jedničku. 44 minuta zahrával Trup volný přímý kop po faulu na Schetlla, ale Hanus byl připraven a vyrazil na roh. Ten rozehrál opět Trup a přímo na hlavu Kotlana a zvyšuje na 2:0. Hosté se už viděli v kabině. Špatnou rozehrávku zachytil Fiřt, který naservíroval gólovku Schettlovi ten se nemýlil a poslal Louny do vedení na 3:0.   Hosté do druhého poločasu změnili rozestavení a přidali druhého útočníka ve snaze s utkáním něco udělat. Byli to však domácí, kteří měli šanci definitivně utkání rozhodnout, ale mladý Tomáš Kůrka ve 49 minutě svůj únik nikým neatakován, zakončil střelu nad branku Hanuse. Po té se domácí zbytečně zatáhly a přenechali iniciativu hostům. V rozmezí 60.-70.minuty se hosté dostali do dvou velkých šancí, ale Vokurka v první šanci stačil střelu hostí zablokovat a při druhé šanci středem, zase Jakub Pokorný vytáhl excelentní zákrok. Po té už snaha hostí vyšla naprázdno a domácí už si výsledek dobrou defenzivou pohlídali.

Hodnocení  trenéra :

Fotbal se dnes moc pohledný nehrál, ale to se trochu dalo čekat. Byli jsme lépe připravení a neměli na rozdíl od soupeře slabé místo v sestavě. Hráče jsem před zápasem upozorňoval na to, kudy povede cesta k brance, že soupeř má nebezpečnou ofenzivu, ale je zranitelný v obraně a to se potvrdilo. Dnes rozhodli drobnosti, naše efektivita a vůle po vítězství.