Arsenal Česká Lípa – FK SEKO Louny

Kotlan
Zeman
86*Vondráček

Arsenal  Česká Lípa  – FK SEKO Louny 0:2   (0:0)

K dalšímu venkovnímu zajížděli hráči Loun na půdu Arsenalu Česká Lípa. Souboj byl, co se týká postavení v tabulce velmi důležitý. Oba celky potřebují body jako sůl a tak se dal spíše očekávat taktický, opatrný souboj. Svoji negativní roli sehrál i hodně hrbolatý terén, který dělal obou celkům viditelné problémy a znatelný vítr. Kvalita hry, tak byla nízká a diváci viděli v první půli jen podprůměrný fotbal, prakticky bez šancí. V 5.minutě po centru ze strany, vracel míč na penaltu Vysyl Popovič , ale Tomáš Kůrka nezakončil dost razantně.  V 26.minutě obrana Loun neodvrátila míč do bezpečného prostoru a domácí zakončovali mezi tyče branky Jakuba Pokorného, ten ale střelu kryl. V závěru prvního poločasu hosté dvakrát zahrozily, ale Jakub Zeman svůj volej v nebezpečné pozici netrefil ideálně a Daniel Zícha zase nezakončil dost důrazně, když obešel i brankáře Lípy, ale vracející se obránce stačil odvrátit.

Druhý poločas podobně, domácí se snažili o vstřelení branky, ale hosté byli pozorní a do zakončení domácí nepustili. Rozhodnutí přišlo v 80.minutě po rohovém kopu, který zahrával Vasyl Popovič  a na který si naskočil Jakub Zeman 0:1. Možnost navýšit měl v 86.minutě Jakub Kotlan, ale jeho únik zakončený z levé strany brankář Lípy stačil vyrazit mimo branku. V 89.minutě se už ale skóre navýšilo a to po proměněné penaltě Vasylem Popovičem, který byl nařízen za faul domácího brankáře na střídajícího Jakuba Vondráčka 0:2. Důležité utkání tak skončilo urvaným, ale zaslouženým vítězstvím hostů až v závěru utkání

Hodnocení  trenéra :

Zápas moc fotbalové krásy nepobral, ale vítězství v závěru je potěšující.