FK Seko Louny – FK Slavoj Žatec

84*Tesař

FK SEKO Louny – FK Slavoj Žatec   2 : 1   /1:1/

Očima trenéra

Na derby jsme se poctivě a soustředěně připravovali, vlastní zápas jsme však většinově nezvládli. Soupeř měl hned v úvodních vteřinách gólovou šanci po individuálních chybách naší levé straně, nedůrazu a špatném postavení obou stoperů. Paradoxně jsme však hned z protiútoku šli do vedení, když střelu Fiřta hostující brankář Klíma vyrazil na břevno a Lesniak jej dorazil do branky 1:0. Vedoucí branka nám však nepomohla. Působili jsme pomale, byli jsme nepřesní a málo důrazní. Ve středu nám vůbec nic nefungovalo. Byli jsme pozdě u soupeře, nedostupovali odražené míče, hráli hodně staticky. Zakládání útoků jsme většinou řešili bezhlavým nakopáváním míče. Zákonitě přišel trest. Po naprosto hloupé křížné přihrávce  Vokurky přes vlastním pokutovém územím na nepřipraveného Fiřta získali hosté míč a vyrovnali. Po pětadvaceti minutách hry museli ze hry nesoustředěný Svoboda a nepohyblivý Soukup. Změnil jsem posty, Fiřt přešel na pravou stranu obrany a Suchý na levou, do středu záložní řady šli Popovič s Pospíšilem a Trup se vysunul pod Lesniaka. Po té jsme už ve středu hřiště tolik nepropadali.

Ve druhém poločase jsme se zlepšili. Přidali jsme v soubojích, ale kombinačně se nám se nám oproti předchozím utkáním nedařilo. Hráči působili a přiznali to i po utkání osobně velice nervózně a zakřiknutě. Derby jsme hlavou nezvládli. Deset minut před koncem jsme přeci jenom pro sebe rozhodli. Po jedné z mála hezkých útočných akcí se zleva uvolnil Zícha, přesně odcentroval na Lesníaka a ten svým druhým gólem upravil na konečných 2:1. Výsledek jsme pak ve zbytku času soustředěně ubránili. Tři body jsme získali, ale herní vystoupení z mého pohledu v pořádku nebylo