FK Tatran Kadaň – FK SEKO Louny

Schettl
46*Nykl
55*Trup

FK Tatran Kadaň – FK SEKO Louny 0 : 2 (0 : 0)

Po čtrnácti dnech jsme opět sehráli během sedmi dnů tři soutěžní utkání. A to třetí stejně tak po pohárové středě v sobotu dopoledne. Ovšem oproti střetnutí ve Štětí jsme se na začátek zápasu v Kadani lépe připravili a byli jsme více koncentrovaní. Během dvaceti počátečních minut jsme si vytvořili 2 – 3 velice slibné příležitosti, které jsme měli gólově zhodnotit. Díky zdlouhavému a nepřesnému řešení jsme se radovat nemohli. Soupeře jsme do blízkosti našeho pokutového území nepouštěli. Byli jsme vcelku aktivní, ale také nepřesní. Slibnou kombinaci 3-4 přihrávek vždy zakončila finálová nepřesnost. Asi po půlhodině hry potom vyvrcholila jedna z našich nepřesností na útočné polovině soupeře i ve vzájemné nepochopení a špatnou komunikaci hráčů na naší levé straně. Po ztrátě míče následoval rychlý protiútok středem naší obrany, kadaňský útočník mohl střílet z hranice našeho pok.území, ale brankář Petřík svým skvělým zákrokem stačil míč vytlačit na svoji pravou tyč. To byla stoprocentní šance domácích! Do konce poločasu jsme už Kadaň do vážnější šance nepustili, naopak dvě minuty před koncem prvního dějství jsme konečně v blízkosti domácí branky po přesné kombinaci zahrozili. Po skvělém uvolnění se do pokutového území zleva vřítil Soukup, výborně vystřelil k pravé tyči kadaňského brankaře, ale ten napodobil našeho Petříka – střelu vytlačil na tyč.

Druhý poločas už jsme potom byli daleko přesnější a vstřelili dvě hezké branky. Tu první nechytatelnou bombou z hranice vápna Vasil Popovič a druhou po čtyřech minutách připojil Petr Fořt, když přesně tečoval výbornou přihrávku Trupa z předchozího volného přímého kopu. Domácí hráči se po celý zbytek zápasu snažili výsledek korigoval, ale naši dobře bránili a v kombinaci, na rozdíl od prvního poločasu, dobře drželi míč. Mohli jsme také ještě navýšit skóre. Po zajímavé kombinaci na naší pravé straně se k míči dostal Lesniak a z otočky těsně minul domácí branku. Michal však měl tentokrát spíše posunout míč úplně volnému Pospíšilovi, který čekal přihrávku na hranici „šestnáctky“. Sobotní získané tři body jsou z mého pohledu velice cenné, protože tentokrát jsme hráli proti koncentrovanému, zdatnému a rychlému soupeři.