SK Štětí – FK SEKO Louny

Svoboda
72*Pospíšil

SK Štětí – FK SEKO Louny 3 : 2 (1 : 1),   prohra na penalty

Penalty proměnili Suchý, Fiřt, Vokurka a Soukup, neproměnili Popovič a Lesniak.

Očima trenéra

Utkali jsme se v tomto zápase s agresivním a „narostlým“ soupeřem, s čímž jsme měli po většinu utkání v osobních soubojích problémy. Úvodní minuty naznačovaly, že bychom výsledkově mohli být i úspěšní, dařila se nám rychlá kombinace, na kterou soupeř uměl reagovat jen fauly. Po zhruba sedmi minutách nás domácí začali svým důrazem v obraně a ve středu pole přehrávat.  Naši středoví hráči dali protivníkovi prostor, při špatném pohybu nám začala váznout kombinace a Štětí toho využilo. Při jedné z akcí přes naši pravou stranu nejprve v soubojích propadli Pospíšil s Popovičem, Suchý dlouho bezkontaktně ustupoval jejich krajnímu hráči, který měl čas a prostor dopravit míč před Patrovského. Ten nejprve skvěle míč zasáhl, ale bylo to už za brankovou čarou, což odsignalizoval asistent rozhodčího. Soupeř skóroval po našich opakovaných individuálních chybách. Po půlhodině hry jsme také přitlačili v osobních soubojích a zlepšili pohyb. Výsledkem byla naše vyrovnávací branka, když se zprava dobře uvolnil Schettl a přesně našel přihrávkou Pavla Soukupa u značky pokutového kopu. Ten po dvou dotycích míče mířil přesně.

Ovšem do druhého poločasu jsme zase vstoupili bez důrazu a nedostupovali protihráče. Špatně jsme vykrývali střed hřiště a nezískávali odražené míče. Naši útočnou činnost jsme začínali pouze nákopy od obránců na Lesniaka, který neměl ve vzdušných soubojích s urostlými domácími stopery sebemenší šanci na úspěch. V rozestavení 4 – 2 – 3 – 1 hráli oba def. záložníci Pospíšil s Popovičem hluboko před našimi stopery, stejně tak i Soukup byl příliš hluboko pod Lesniakem. Ovšem Lesniak svým špatným pohybem rovněž nepomohl vyřešit náš problém uprostřed hřiště.  Z rostoucího tlaku domácích vzešel hloupý faul Svobody ještě v poměrně ne nebezpečné vzdálenosti od Patrovského branky. Špatně a pozdě jsme na tr.kop reagovali a domácí hráč, našimi hráči pozdě  atakován, poslal hlavou míč za záda Patrovského. Ve zbývajícím čase jsem přeskupil sestavu,k Lesniakovi se vytáhl Suchý a s podsunutím Soukupa jsme začali hrát se čtyřmi záložníky. Po jednom z protiútoků v individuální akci byl před pokutovým územím soupeře faulován Soukup a Petr Fiřt přesnou střelou z tr.kopu vyrovnal.