TJ Sokol Srbice – FK Seko Louny

81*Tesař
Pospíšil

TJ Sokol Srbice – FK Seko Louny   1 : 2  /1:2/

Opakují se a prohlubují problémy se zraněnými hráči. Do zápasu nemohli nastoupit zranění Fiřt, Schettl a Soukup, proto s námi do Srbic jeli dorostenci Pergl a Myšák.
Už v týdnu jsme se doma připravovali na UT, protože právě na UT se v Srbicích utkání hrají.
Dobře jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř, byli jsme připraveni a domácí jsme dokonale překvapili.
Už ve třetí minutě výborně rozehrál rohový kop Vojta Trup a Michal Lesniak na přední tyči překonal hlavou domácího brankaře Zachardu. Srbice jsme vůbec nepouštěli k jejich kombinační hře a nadále jsme se tlačili do šancí.
Po jedné z velmi pěkných kombinačních akcí celé naší levé strany dostal přihrávku k brankové čáře Lesniak, výborně našel Michala Nykla, který prudkou dorážkou podruhé poslal míč za záda Zachardy.
Až do čtyřicáté páté minuty jsme Srbicím vůbec nedovolili dostat se do šance.
A právě poslední minuta 1.poločasu následné dějství pořádně zamotala. Po našem faulu nefaulu zahrávali domácí od středového kruhu volný přímý kop do našeho pokutového území.Brankář Pokorný míč špatně vyboxoval, jeden z domácích hráčů jej potom přehodil do opuštěné branky a šlo se do kabin.
To byla sprcha…. Domácí vstřelili gól, jak se říká, „z ničeho“.
A do druhého poločasu je to velmi povzbudilo. My jsme však dobře bránili a Srbice, ač její hráči většinově útočili,do šance už nepustili. Ba naopak jsme měli své vedení navýšit. Rozhodčí však byl na nás v domácím pokutovém území velmi přísný. A potom Nykl byl ve své další stoprocentní šanci málo důrazný.
V 60.minutě si kapitán Suchý vyžádal střídání pro svalové potíže. A nutno dodal, že Vasil Popovič hrál od desáté minuty s podvrtnutým kolenem. A s velkým sebezapřením utkání dohrál! Jeho osobní přístup k zápasu je obdivuhodný.
Pochvalu však také zaslouží i ostatní hráči za velmi poctivý výkon.
Vítězství to bylo nejen vydřené, ale také zcela zasloužené.
ZK