FK Dobroměřice – FK Louny

Nykl
68*Schettl 90*Tesař

FK Dobroměřice – FK Seko Louny   0:1  /0:0/

Na derby utkání jsme se dobře připravili a stejně, jako před týdnem doma proti Jílovému, jsme do zápasu velmi aktivně vstoupili. Velmi slušně jsme kombinovali, ale k vyložené brankové příležitosti to tentokrát nevedlo. Většinově se hrálo na polovině domácího týmu, ze které se hráči Dobroměřic pokoušeli dostávat před naši branku nákopy za naše obránce. Naše obrana však během úvodních dvaceti minut hrála velmi pozorně a vše bez problémů zvládala. Největší gólovou šanci prvního poločasu jsme si vypracovali v šestnácté minutě, kdy po Trupově zahraném rohovém kopu trefil Michal Lesniak hlavou břevno domácí branky. Jak se nám to opakuje v posledních třech, čtyřech posledních střetnutích, na soustředěnosti a zaujetí někteří našich hráči postupně polevili. Zákonitě to vedlo k tomu, že soupeř se více dostal do hry a častěji se dostával na naši obrannou polovinu. V soubojích jsme od nějaké třicáté minuty přestali být důrazní a hlavě  přestali jsme dobroměřické hráče těsně dostupovat. Proto se hra v poli vyrovnala.

V poločasové přestávce jsme si poněkud důrazněji připomněli, o co nám jde a co musíme na hřišti plnit. Do druhého poločasu šlo v lounských barvách mužstvo, které průběh zápasu už jednoznačně ovládlo. V soubojích už jsme byli dominantní a konečně jsme si začali vypracovávat gólové příležitosti. V padesáté druhé minutě měl jasnou střeleckou příležitost Pospíšil, ale střelu místo do sítě narval do obětavě zaskakujících domácích obránců. O 10 minut pozděli jsme podle svědectví našich hráčů, kteří se rozcvičovali za brankou Dobroměřic, už gól vstřelili, domácí brankář vyrazil míč již za brankovou čarou, ale rozhodčí nic neviděli, ve hře nechali pokračovat. Do vedení jsme pak už šli v 76.minutě. Dan Zícha uplatnil svoji rychlost, unikl po levé straně a konečně přesným centrem našel hlavu naskakujícího Lesniaka, který se tentokrát nemýlil. To byla překrásná akce s překrásným gólem! O chvíli později mohl Michal Lesniak vstřelit druhý gól. Opět po rychlém protiútoku po naší levé straně, Zíchu v něm zastoupil po zranění se vracející Filip Schettl, ale jeho přesnou přihrávku poslal náš útočník vysoko nad branku domácího brankaře Pechara. Ve zbývajícím čase se domácí hráči mocně pokoušeli o vyrovnání, ale vše jsme tentokrát  na hřišti zvládli a Dobroměřice k ničemu vážnějšímu nepustili. Naše vítězství bylo sice jednobrankové, ale naprosto zasloužené.