FK Litoměřicko B – FK Louny

Nykl
68*Svoboda
86*Kubiska

FK Litoměřicko „B“ – FK SEKO Louny 2 : 3 (1 : 2)

V celku domácích nastoupilo celkem sedm hráčů, kteří byli nominováni k sobotnímu utkání ČFL proti Vyšehradu, z toho Surmaj se Šimkovským odehráli celý třetiligový zápas, Dura s Grunertem jeho část. To byla pro nás jedna důležitá informace. Tou druhou neméně důležitou informací byla skutečnost, že Litoměřicko „B“ obdrželo ve třinácti odehraných mistrovských utkáních jedenačtyřicet gólů, po Pernštejnu (48) druhé mužstvo s nejhorší defenzivou a na to jsme se především připravili.

Vše nám od úvodního hvizdu rozhodčího vycházelo, hned v první minutě jsme po rohu vstřelili gól, který nám však nebyl neuznán, zřejmě po našem předchozím faulu, ale to nám chuť nesebralo, neboť hned o pár minut pozděli jsme vstřelili další gól. Po faulu na Nykla se z hranice pokutového území trefil přesně z volného přímého kopu Vojta Trup. Po pětadvaceti minutách to už bylo vedení o dvě branky, neboť po kolmici Suchého unikl Dan Zícha a přesně krásnou akci zakončil střelou na zadní tyč. Nutno ovšem dodat, že během půlhodiny jsme měli vést o pět branek. Co jsme za šance zahodili, to se jen tak nevidí. Pak se opět naplno potvrdilo staré fotbalové pravidlo – nedáš, dostaneš. Po rychlém přečíslení naší levé strany přišel prudký centr před naši branku, tam strčení do domácího hráče a penalta. Tu Litoměřicko proměnilo a o slovo se zase přihlásily „nervy“. Ve 36.minutě nás po rohu domácích svým zázračným zákrokem od vyrovnání zachránil Jakub Pokorný, když prudkou, umístěnou střelu hlavou z bezprostřední blízkosti reflexivně vyrazil na další roh. Tomu ale předcházela chyba naší obrany, když zakončujícího hráče špatně pokryla. V závěru poločasu už jsme si vše pohlídali a šlo se do kabin.

Tam jsme si museli znovu připomenout, co, ale hlavně jak, chceme hrát. Hned, po necelých třech minutách druhého poločasu, z toho bylo znovu vedení o dvě branky. To se Pavel Soukup skvěle uvolnil na hranici pokutového území, kolmo prostrčil do „vápna“ míč Petru Fiřtovi, který „bodlem“ podstřelil domácího brankaře Slaninu. Dalších dvacet minut jsme si vypracovávali brankové šance. Tu největší z největších zahodili po hodině hry Lesniak s Nyklem. Postupovali sami na brankaře a Lesniak místo střely volil přihrávku na Nykla. Míč mu však poslal přímo pod nohy a ten se Nyklovi mezi nima tak zamotal, že by si to koledovalo o velký úspěch v šotech „borec na konec“ v TV Nova. Ve hře nastal obrat. Bylo dvacet minut do konce, když jsme si nesmyslně přihráli balón do souboje, v něm stejně tak jej nesmyslně ztratili a po špatném vykrytí hráče na pravé straně domácí opět snížili na rozdíl jednoho gólu. Zbytek střetnutí to byla jedna „standardka“ za druhou proti naší brance, naše časté ztráty míče a zbytečný chaos. Přesto jsme však Litoměřicko do šance nepustili a tři body ubránili. Závěr zápasu to byl opravdu hektický. Ale kdybychom si v něm počínali méně lehkovážně a více zodpovědně, v Litoměřicích bychom vyhráli o šest branek.

ZK