FK Louny-TJ Spartak Perštejn

45*Kočí
89*Myšák

FK Louny-TJ Spartak Perštejn   1 : 0  /0:0/

Další mistrovské utkání Louny odehrály na domácím hřišti proti Spartaku Perštejn.
Po celý zápas jsme měli mič pod svou kontrolou. Hostům jsme pouze v úvodu dovolili vstřelit gól, ale byl odpískán ofsaid. a to bylo vše ze strany hostů. Naši chlapci okupovali branku, ale též branku nedali pouze nastřelili tyč dobře chytajícího Hůly.

Druhá půle byla stejná. Zakletá branka hostů povolila až v 66 mihutě kdy si naběhl na roh Trupa Kuba Suchý a hlavou vstřelil vitěznou a jedinou branku utkání. Výkon nebyl ideální, ale jak se říká co je doma to se počítá

Proti Pernštejnu jsme k utkání nastoupili po čtrnáctidenní herní pauze, když o minulém víkendu si Brná střetnutí s námi odložila. Pernštejn měl dokonce oba úvodní mistrovské zápasy odloženy, takže proti nám zase nastoupil na jaře ke svému úvodnímu soutěžnímu utkání.
Kdo čekal, že střetnutí v tabulce prvního celku s předposledním bude jasnou záležitostí, hluboce se mýlil. Během celkových devadesáti minut hry se z obou stran urputně bojovalo, zápas byl plný soubojů a také nepřesností na obou stranách.
Je však potřeba zmínit, že kvalitu hry dosti zásadně poznamenal velice nerovný terén, a to především na naší straně.
Stará pravda, že vždy je těžkým terénem hlavně ovlivněn celek, který musí tvořit.
V prvním poločase jsme si však vytvořili velké množství šancí, které jsme měli gólově dotáhnout. A abychom se nevymlouvali jen na terén, chyběl nám při nich větší důraz, rychlejší pohyb a správná volba při řešení situací.
Řada našich střel byla zblokována hostujícími obránci, jednou, po hlavičce Jakuba Suchého, pomohlo Pernštejnu břevno.
Náš soupeř Patrovského vůbec neohrozil.
Také druhý poločas pokračoval ve stejném scénáři. I nadále se odvíjela nehezká hra plná soubojů a také faulů.
Snad z lítosti se nechtělo vyloučit rozhodčímu hostujícího stopera Jelínka, který již po udělené ŽK sestřelil zezadu Lesniaka, který by  zcela sám postupoval na branku Hůly….
Nakonec spravedlnost si řekla o slovo. Po jednom z početných rohů se přeci jen prosadil Kuba Suchý. A opět hlavou, když přesně zahraný Trupův kop poslal do levé „šibenice“ branky soupeře.
Pak měli ještě obrovské šance Soukup s Lesniakem a Zíchou, ale výsledek se už nezměnil.
Sluší se dodat, že hosté z Pernštejna herně obstáli slušně a zdaleka vůbec nevypadali jako tým, který je po víkendu v tabulce poslední.