FK SEKO Louny – TJ Baník Modlany

77*Tesař
81*Myšák

FK Seko Louny – TJ Baník Modlany  6 : 1 /3:0/

První jarní soutěžní utkání vždy napoví, jak se mužstvo připravovalo.

S Modlany se začalo na výborně připravené trávě, její kvalitu však postupem času více a více zhoršoval chvílemi silný déšť.

Hráči šli do zápasu s úkolem hned od začátku dostat soupeře pod tlak a nutit ho k chybám. Hned po osmi minutách jsme šli také do vedení,když po výborné kombinaci na naší pravé straně prostřelil z malého vápna brankaře Trhlíka Michal Lesniak.

Je třeba říci, že Modlany nepřijeli do Loun jen bránit a během úvodních patnácti minut nám dělali jejich hráči velké problémy svými rychlými protiútoky. Takže zhruba úvodní půlhodinu se hrál z obou s.tran útočný fotbal.

Těsně před jejím naplněním vyhrál Nykl hlavičkový souboj, míč prodloužil na zleva sprintujícího Dana Zíchu, který tváří v tvář hostujícího brankaře skvěle přeloboval na vzdálenější tyč a bylo to 2 – 0.

V 35. minutě se pak už většinově rozhodlo o výsledku utkání. Nejprve byl zezadu sražen Lesniak, který utekl hostujícím  obráncům. A protože by jinak postupoval na Marka Trhlíka zcela osamoceně, dostal za zákrok modlanský Franc červenou kartu. Následující velmi dobře kopnutý Fiřtův přímý kop nejprve brankář Modlan skvělým zákrokem vyrazil a kryl také Soukupovu dorážku z bezprostřední blízkosti. A zahrávali jsme rohový kop, ze kterého jsme již byli úspěšní. Odražený míč doputoval k Danu Zíchovi, který se prudkou střelou nemýli. Vstřelil svůj druhý gól a náš celkově třetí.

A radovali jsme se také hned v úvodní minutě druhého poločasu. To Michal Nykl vyhrál svůj vzdušný souboj s brankařem a hlavičkou poslal míč počtvrté přes jeho ruce a za jeho záda.

Po tomto gólu nastalo na naší straně snad i sebeuspokojení. Začali jsme nepřesně kombinoval bez patřičného pohybu a hodně míčů jsme také početně oslabenému soupeři odevzdávali.

Vše vyvrcholilo v 71. minutě, kdy nás Modlany dokázali při rychlém protiútoku v obraně „rozebrat“ a vše musel zachraňovat náš brankář Patrovský. K údivu všech v blízkosti přítomných rozhodčí nařídil za střet Patrovského s hráčem Modlan penaltu, ze které hosté snížili.

Po rozehrávce jsme však kontrovali, Michal Nykl po skvělém uvolnění Lesniakem zaznamenal svůj druhý a náš celkově čtvrtý gól.

A poprvé se v soutěži dospělých potom trefil ještě věkem dorostenec Honza Myšák. Po přihrávce vnikl výborně z levé strany do pokutového území Modlan, pěknou kličkou se uvolnil a obstřelil brankaře.

Do jarní části soutěže jsme tady vkročili vysokým vítězstvím.

Stínem utkání však bylo obnovené zranění našeho brankaře Jakuba Pokorného. Bez ataku soupeře už ve 12.minutě špatně došlápl a znovu si zlomil jednu ze zánártních kůstek. Doba léčby je odhadována na 5 – 6 týdnů