FK Žatec – FK Louny

Pospíšil
Kočí

FK Slavoj Žatec – FK SEKO Louny   3:3 /2:0/  PK 5:4

Úvodní čtvrthodina patřila hostujícímu celku, ale ten se nedostal k zakončení a iniciativu postupně přebrali domácí. Velkou šanci měly Louny po čtvrthodině hry. Trupův roh z levé strany poslal Zícha ve skluzu vysoko nad. Slavoj se dostal do vedení prakticky z první větší šance. Střelec Klinec se trefil z voleje přesně.  Radost domácích gradovala za pouhých pět minut. Střelu Klince Patrovský neudržel a Hassman byl před brankou důraznější než Krejčík.

Trenér Kudela udělal před druhým poločasem změny v sestavě. Nevýrazného Kočího stáhl na levou stranu obrany a do středu zálohy posunul Suchého. Soukup se pak vrátil na svou pravou stranu zálohy. Změny zafungovaly prakticky okamžitě. Ve 48.minutě zahrával standardku Trup a ve skrumáži se prosadil právě Suchý, který snížil.   Pak hostům zatrnulo. Z rychlého útoku se dostal do šance Zimola, kterého na hranici vápna poslal k zemi Kočí, na kterého se hodně zlobil impulzivní Krejčík. Přímý kop zahrával Hynek a poslal jej kolem zdi těsně vedle pravé tyče.

Nedáš – dostaneš. Kolikrát to tu již bylo a stále to platí. Louny zahrozily hned z protiútoku a Soukup křížnou střelou zařídil vyrovnání. Šokovaní domácí ani nestačili zareagovat na Zíchu, který prošel obranou a střelou na zadní tyč poslal Louny do vedení.  Během devíti minut tak došlo k dokonalému obratu.  Další šance Loun přišla po hodině hry po ose Pospíšil – Zícha – Lesniak, jenže posledně jmenovaný mířil trestuhodně těsně vedle pravé tyče odkryté brány.

A pak to přišlo. Pět minut před koncem řádné hrací doby udělal Patrovský první chybu a tu potrestal střídající Pinkr. Slavoj zatroubil k závěrečnému náporu.  V 87. Byl před vápnem faulován neúnavný Zimola. Trestný kop zahrával Petr Klinec a trefil břevno. Odražený míč pak poslal Svída hlavou těsně nad.  Rozuzlení nepřineslo ani dvouminutové nastavení a tak o prémiovém bodu musely rozhodnout penalty.

Jako první začínali kopat hosté. Trup o tyč dal, uspěl i Zimola. Ve druhé sérii proměnil Fiřt Panenkovským dloubákem i i Paul tvrdou ranou. I v další sérii uspěli Vokurka s Pinkrem. Suchý však mířil do břevna a Hassman dal. Byla tu poslední série. V ní uspěl hostující Nykl, ale i domácí Hynek a dva body byly doma.

Tošner Jaroslav

NESMYSLNÁ DEGRADACE LOUNSKÉHO DERBY

Ten kdo zařídil odehrát derby mezi Žatcem a Louny se musel asi zbláznit nebo nechtěl přispět do klubové kasy. K fotbalu patří pivo, klobása a fotbal, ale to co se odehrálo v Žateckém klubu bylo nedůstojné a hlavně nesportovní a zbabělé. O fotbale psát ani nechci protože utkání se nám nepovedlo ale chci napsat něco o pořadateli, který se zachoval moc nesportovně, zbaběle a hlavně utrpěl fotbal a pro fanouška to bylo spíše za trest a nedůstojné v krásném počasí odehrát utkání na umělce. Je vidět jak si váží v Žatci fanouška. Tráva na hlavním hřišti byla super a nepochopím proč umělka. Když jsem se dočetl 450 diváků????????? NEMOŽNÉ VYMYŠLENÉ bylo tam zhruba 200 diváků a s toho 120 z Loun. Klobasy a pivo????? Po poločase nic nebylo. Ano jediný co Žatec získal jsou dva body za které se tak akorát může stydět. Takto se nechovají nikde TOTO JE UKÁZKOVÝ PŘÍKLAD JAK ODRADIT FANOUŠKY FOTBALU A DEGRADOVAT FOTBAL PRO SVŮJ PROSPĚCH NA SAMÉ ŠPINAVÉ DNO!!!!!!

JV