FK Louny-FK Kadaň

58*Kubiska-79*Grund
Nykl
32*Fiřt

FK SEKO Louny – FK Tatran Kadaň 5 : 3 (2 : 1)

Vedoucí gól jsme vstřelili již ve čtvrté minutě utkání, když po rohovém kopu z levé strany na zadní tyči dorazil míč do sítě Dan Zícha. Rychlé vedení nám však vůbec nepomohlo. V hlavách hráčů jako by nastalo utvrzení se v názoru, že je vše rozhodnuto, a mužstvo totálně vypadlo ze hry. Hráči neplnili své postové zadání a herní úkoly. Výsledkem všeho bylo rychlé soupeřovo vyrovnání a náš herní chaos. Po půlhodině hry pro zranění byl vystřídán Nykl a na jeho post se z obrany vysunul Kuba Suchý. A byl to znovu už po kolikáté on, kdo do ofenzivy přinesl pohyb, důraz a také vedoucí gól. Nicméně do poločasu jsme se herně trápili.

V tom druhém se poněkud zlepšilo nasazení hráčů, ale tragických chyb jsme se vyvarovat nedokázali a po pěti minutách hry bylo opět srovnáno. Do vedení jsme šli zblokovanou střelou Petra Fiřta a potom následovaly další tři naše obrovské brankové šance. Ale vedli jsme si při nich nerozhodně, a proto nepřesně. Až dorostenec Marcel Grund nás po pár vteřinách svého pobytu na hřišti dostal do dvoubrankového vedení. Pak jsme si znovu v obraně špatným řešením a chaosem ve hře zadělali na problém a bylo to 4 – 3. To běžela 80. minuta hry. Naštěstí mladý útočník Marcel Grund měl svůj velký fotbalový den. U dlouhé přihrávky středem hřiště byl o zlomek vteřiny dříve než brankář Králík, skluzem míč pro sebe uhrál a pak skóroval do prázdné branky. Ve zbývajících pěti minutách jsme už Kadani nic nedovolili. Zvítězili jsme, ale bylo to naše nejhorší fotbalové představení v sezóně.

ZK

Trenér domácích Zdeněk Kudela musel improvizovat se sestavou, protože mu chyběli zranění Lesniak (natažený sval z utkání se Štětím) a Krejčík (problém s achilovkami).

Utkání začali Lounští náporem a už v 5. minutě se ujali vedení. Rohový kop v podání Sulovského Nykl jen líznul, ale Zícha u zadní tyče jej poslal hlavou nezadržitelně do sítě. Hosté hned z protiútoku zahrozili, dva nebezpečné střelecké pokusy musel likvidovat Patrovský. Domácí se však nepoučili a Fefrčíkovi poskytli dostatek prostoru, aby mohl vyrovnat. Louny měly velkou šanci na skórování ve 23. minutě, kdy Soukup vystihl přihrávku a šel sám na branku. Gólman Králík proti němu vyběhl, Soukup vypálil, ale vracející se Pavlica stačil v poslední chvíli špičkou kopačky poslat míč na roh. Pak měl blízko ke gólu Sulovský, jehož rána z první se otřela o břevno. Následně došlo k nucenému střídání. Z utkání odstoupil zraněný Nykl, na jeho místo se z obrany posunul Suchý, kterého pak nahradil střídající Fiřt. A byl to od trenéra dobrý tah. Za pouhé čtyři minuty si Suchý ukázal, kam chce přihrávku od Zíchy a ten mu jí dal. Suchý pak poslal svůj tým do vedení.

Vedení domácím nevydrželo dlouho. V 51. minutě překvapil všechny, včetně Patrovského v bráně, skákavou střelou přes celé vápno Kiliján a bylo srovnáno. Ani tento stav nevydržel dlouho. Po pěti minutách přetlačil Zícha u rohového praporku Janošíka a nechal ho za sebou. Přihrál pod sebe Fiřtovi a ten krásnou střelou k tyči dal třetí branku Loun. Pak měl dvě tutovky na kopačce Kubiska, který šel dvakrát sám na gólmana Králíka, ale ani jednou netrefil bránu. Střelu Suchého Králík vytěsnil na roh. Běžela 80. minuta a v ní šel na hřiště další mladíků. Marcel Grund vystřídal svého neúspěšného kolegu Kubisku a hned po rozehrání, tedy jen po několika vteřinách na hřišti překonal Králíka a zajistil svému týmu vedení 4:2.  V následující minutě hosté snížili gólem Karbana a vsadili vše na útok. Zapomněli však na obranu a právě do otevřených zadních řad Tatranu šel sám Grund a tváří v tvář Králíkovi nezaváhal a dal brankovou pojistku.

„Nehráli jsme dobře. U mnoha hráčů vládne uspokojení z jedenáctibodového vedení. Vidět je to i v přístupu k tréninku. Rozhodl jsem se postavit dorostence, protože jestli by jsme měli prohrát se zkušenými hráči, nebo s dorostenci, to by už bylo jedno. Mladíci nezklamali. Bohužel, zrovna Kubiska, který je poctivý v přípravě dnes dvakrát selhal v zakončení. v přípravě dnes dvakrát selhal v zakončení.

Nyní nás čeká pohárové utkání v Brné, kde dostanou dorostenci dostatek prostoru. My se musíme zodpovědně připravit na utkání v Krupce.“ hodnotil po zápase trenér Kudela.

Pohárové utkání odehrají Louny již tuto středu, tedy 24. dubna.

Jaroslav Tošner