FK Louny – SK Štětí

83*Kubiska
86*Myšák
71*Sulovský

FK Louny – SK Štětí 4 :1 (1:1)

Kdo dorazil o malinko později, přišel o obrovskou šanci Loun, gól Štětí a i o vyrovnání. Už ve  3. minutě totiž zahrával Trup rohový kop z pravé strany, na který si naskočil Nykl a hlavou poslal míč do tyče. O tři minuty později se však radovali hosté z úvodní branky. Jejím autorem byl Slavíček, který šikovně číhal u zadní tyče a dával prakticky do prázdné brány. Uplynuly další tři minuty a bylo srovnáno. Ve vápně se Svoboda opřel do Nykla, ten šel k zemi a kopala se penalta. Exekutorem byl Trup a byl úspěšný. Ve 25. minutě trefili tyč i hosté. Ti sice měli i nadále více ze hry, ale do vyložené šance se již nedostali.

Krátce po přestávce zahrával trestný kop domácí Fiřt. Jeho centr usměrnil mezi tyče Suchý, ale mířil jen do náruče gólmana Kysely. Pak zahrozili hosté. Střelu Slaničky vytahoval Patrovský nad branku. Běžela 66. minuta a v ní se do vápna probojovával Nykl. Jeho střela sice branku neohrozila, ale dostala se až k Zíchoví, který se snažil prostrčit na Lesniaka, jenže před ním se k míči dostal kapitán hostujícího celku Ransdorf a nešťastně poslal míč do vlastní sítě. Čtvrt hodiny před koncem měl na kopačce dvě tutovky hostující Vokoun. S první střelou si poradil Patrovský, druhá šla lehce nad. Fotbalovou lahůdku přinesla 80. minuta. Fiřt kopal přímý kop, poslal ho přesně do šibenice. To už byli hosté zlomeni. Osm minut před koncem střílel z úhlu Nykl. Gólman Kysela si nerozuměl s Ransdorfen a míč prošel za jeho záda – 4:1. Krutý výsledek, který nebyl sice obrazem hry, ale přinesl zasloužené tři body celku Loun. Ten tak svému soupeři vrátil jedinou podzimní porážku a navíc si upevnil první pozici v tabulce krajského přeboru.

Jaroslav Tošner

Očima trenéra:

Pro zranění achilových šlach nemohl do utkání nastoupit stoper Krejčík a na výkonu naší obrany se to tentokrát velmi projevilo. Přesto jsme podle plánu v úvodu zápasu soupeře zatlačili před jeho pokutové území a nastřelili Nyklem i břevno Kyselovy branky. Jenomže v 6.minutě se po dlouhém nákopu dostalo Štětí poprvé na naši polovinu hřiště, Vokurka nezvolil správné řešení situace a v nouzi byl pak nucen zahrát míč do autu. Hosté rychle rozehráli, naše pravá strana velmi liknavě reagovala, odtud pak přišel prudký přízemní centr před Patrovského branku a úplně volný hostující útočník pohodlně skóroval. Naštěstí však jsme o dvě minuty později vyrovnali. Nykl s míčem u nohy dravě z pravé strany pronikal do „velkého vápna“, byl sražen a Vojta Trup potom z penalty skóroval. Hostům však naše vyrovnání herně vůbec neuškodilo. Hráli velice rychle, nakopávané míče z hloubky své obrany dokázali uhrát a udržet v kombinaci. Nám se dlouho nedařilo v soubojích uspět, nechávali jsme hráčům Štětí až moc prostoru. Při jejich jedné takové akci jsme za přihlížení našich středových hráčů nechali jít „záložníka“  soupeře z vlastní poloviny s míčem u nohy až před naše „vápno“, odkud prudkou střelou trefil pravou tyč naší branky. Neodehráli jsme 40 minut prvního poločasu vůbec dobře……….

V tom druhém jsme se už tradičně zlepšili. Přidali jsme na důrazu, zlepšili kombinaci, ale individuálním chybám jsme se vyvarovat nedokázali. Naštěstí nám po šedesáti pěti minutách hry pomohl soupeř. Konečně jsme se velice slušnou kombinací dostali do těsné blízkosti branky Kysely, Dan Zícha ale už v ostrém úhlu to měl na zakončení svou slabší pravou nohou hodně těžké. Přesto nasměroval míč před prázdnou branku a dobíhající stoper Štětí se ukopl tak, že jej poslal přímo ke své pravé tyči. Ten gól nám hodně pomohl, ale hosté tím nepřestali být vůbec nebezpeční. Tomáš Patrovský v naší bráně se měl co ohánět. Nakonec jsme zápas zlomili dvěma slepenými góly. Nádherně se z přímého kopu trefil Petr Fiřt a o minutu později se prosadil Michal Nykl střelou „z voleje“. Tím jsme Štětí, které hrálo celý zápas velmi dobře, definitivně herně odstavili.

„Tentokrát nám nezahrála středová řada. Navíc jsme museli improvizovat, protože Krejčíka nepustily do utkání namožené achilovky. Původně jsem počítal se Suchým dopředu, jako v Žatci, ale takto musel do obrany. Soupeř předvedl velmi dobrý výkon. Byl rychlý a jeho přechod do útoku nám dělal velké problémy“