FK Meteor Praha – FK Louny

Zerner
82*Matkovič
74*Nykl

FK Meteor Praha VIII – FK SEKO Louny 1 : 0 (0 : 0)

Stejně jako v Českém Brodě jsme na Meteoru sehráli opravdu dobrý 1.poločas. Domácím jsme nedávali prostor a poměrně slušně jsme kombinovali. Hráči Meteoru se až na jednu vyjímku nedostali ke střele, natož do šance. Tou zmíněnou vyjímkou byla obrovská chyba naší levé strany. V ten moment jsme velice špatně vykryli prostor zleva pokutového uzemí a nechali se školácky přímo kolem brankové čáry obejít Ezealou, který potom z těžkého úhlu trefil břevno Pokorného branky. To bylo během první pětačtyřicetiminutovky od domácích vše.  My jsme si vytvořili také několik střeleckých pozic a gólových náznaků. Ale po standardních situacích nám v pokutovém území chyběl větší důraz a ve slušných přečísleních potom včasná a přesná přihrávka.

A velmi podobný průběh,jako v Brodě, měl i začátek druhého poločasu. Přes četná upozorňování na soustředěnost a aktivitu od úvodního hvizdu druhé půle naši hráči ustupovali, dali soupeři prostor a ten se rozjel do tlaku. Mezi 46. a 55. minutou nás ještě třikrát skvělými zákroky podržel Jakub Pokorný. Potom ale po naší pasivitě před pokutovým územím domácí nastřelili ruku našeho obránce a Meteor šel z penalty do vedení.

Pak jsme konečně zase přidali na aktivitě, vyrovnali hru a opět jsme se dostali do několika šancí. V té asi největší špatně komunikovali Besta s Nyklem. Velmi dobrý centr zleva směřoval na zadní tyč, kde hůře postavený Nykl trefil špatně míč právě před Bestou. To byla obrovská příležitost. Pak jsme vypíchli míč domácím na naší pravé straně, Schettl šel do něj příliš opatrně a byl faulován. Při větším důrazu by přihrál Lesniakovi, který by šel sám na domácího brankaře Tomu. V poslední minutě jsme potom zahrávali volný přímý kop z cca 22 metrů, ale Trup trefil jen kout, kde čekal domácí gólman.

ZK