SK Český Brod – FK Louny

85*Marčaník
Nykl
54*Soukup

SK Český Brod – FK SEKO Louny 5:1 (1:1)

A v úvodním divizním střetnutí jsme v Českém Brodě sehráli opravdu výborný první poločas. Byli jsme herně lépe organizovaní, dostatečně důrazní a také kombinačně lepším mužstvem. Domácí jsme včasným napadáním a dostupováním nutili hrát nakopávané míče, u kterých jsme byli v naprosté většině dříve. Domácí jsme k ohrožení Pokorného branky nepouštěli. Ovšem Brod šel přesto do vedení, kterému jsme hodně pomohli. Po jejich rohovém kopu, který rozehráli vně našeho vápna, jsme nepohlídali z poloviny hřiště nabíhajícího stopera, který se z pozice cca deset metrů před velkým vápnem trefil nechytatelně k tyči.

Prohrávali jsme, ale ještě jsme zvýšili naše úsilí a dokázali vyrovnat. Po Trupově rohovém kopu se hlavou trefil Pavel Besta. A to ještě minutu před tím Petr Fiřt napálil „bombou“ břevno, od kterého se míč odrazil pár centimetrů před brankovou čáru.

První poločas, až na tu chybu při obdrženém gólu, jsme sehráli opravdu výborně a mohli přidat i další branku, kdyby se také po rohu Vojty Trupa na zadní tyči lépe dohodli Zícha s Vokurkou.

Ovšem do druhého poločasu jsme vstoupili přímo katastrofálně. Nedlouho po jeho zahájení zareagovala velice špatně naše pravá strana na kombinaci s náběhem jednoho z domácích hráčů, nechali jsme ho pohodlně odcentrovat na námi špatně pokrytého domácího útočníka, který se pohodlně prosadil. A pak šla na nás jedna fotbalová pohroma za druhou.

O chvíli později, po jednom faulu, kterých bylo na hřišti z obou stran po celý zápas docela dost, naprosto nečekaně ukázal rozhodčí Sulovskému přímo červenou kartu….

Přestože byli hráči upozorňováni, že protesty proti rozhodčímu si na hřišti vůbec nepomohou, začalo dohadování s oprávněnou ukřivděností. Vyvedlo nás to ale dokonale ze soustředěnosti a během tří minut jsme na to doplatili dalšími dvěma góly. A bylo po nadějně rozehraném střetnutí.

Zbývající čas zápasu už pak byl čekáním na závěrečný hvizd rozhodčího. Pátou branku jsme ještě obdrželi chvíli před koncem za opakované liknavosti při bránění pronikajícího útočníka.

Start do soutěže nám tedy nevyšel. Ale byl obrovskou zkušeností. Snad už všichni víme nejen, co nás v divizi čeká, ale také jak je nutné vyvarovat se vlastním chybám.