Louny – Česká Lípa 5:2 (3:0)

Louny doma za plný počet bodů! Dvakrát se trefili Lesniak a Gajecký, jednou Matkovič. Continue reading

Louny – Česká Lípa 5:2 (3:0)

Konečně vítězství v domácím prostředí

Louny v nedělním utkání jedenáctého kola divizní soutěže opět vsadily na zodpovědnou obranu a úspěšnost v osobních soubojích. „Věděli jsme, že soupeř disponuje mladými, běhavými odchovanci Slovanu Liberec, ale právě jejich většinová prozatímní nezkušenost se seniorským fotbalem by mohlo být to, čeho jsme chtěli využít a vsadit na to. Proto jsme byli důrazní v soubojích a k soupeři velice rychle přistupovali,“ řekl trenér Loun Zdeněk Kudela. Jeho svěřencům se dařilo získávat dost míčů při, někdy zbrklé, rozehrávce mladých hráčů soupeřova týmu.

První vstřelený gól Loun byl výstavní. Gajecký po zisku míče jej přisunul Michalu Lesniakovi, který bombou trefil pravý horní roh branky Plechatého. I druhý gól padl po dobrém soubojovém ataku soupeře. Opět míč vybojoval Vojta Gajecký a po samostatném nájezdu přidal druhý gól. Poločasový účet uzavřel Jakub Matkovič. Na levé straně u brankové čáry obešel protihráče a téměř z nulového úhlu prostřelil Plechatého potřetí. „Poločas jsme odehráli velice slušně, českolipské jsme do šance nepustili, ovšem naše kombinace měly být ještě přesnější a nápaditější,“ zhodnotil trenér.

Do druhého poločasu již nemohl nastoupit lounský Sulovský, který stále ještě není plně doléčen. Ve slušné hře ale lounští fotbalisté nadále pokračovali a po hezké kombinaci Gajeckým zvýšili už na rozdíl čtyř branek. „Ovšem v poslední dvacetiminutovce jsme přece jen ustoupili od poctivého přístupu, v soustředěnosti polevili a umožnili tak hostům po našich individuálních chybách dvakrát skórovat. V úplném závěru zápasu jsme pak pátým gólem herní pokles poněkud napravili. Michal Lesniak převzal v pokutovém území centrovaný míč, výborně se s ním otočil a k tyči umístěnou střelou pečetil naše zasloužené vítězství,“ uzavřel Z. Kudela.

FK SEKO Louny – FK Arsenal Česká Lípa 5:2 (3:0)

Sestava: Pokorný – Kafka,Vokurka, Besta, Fiřt – Minařík (70.Schettl), Sulovský (46. Zerner), Suchý,Matkovič – Lesniak – Gajecký (78. Nykl)

Branky: 21. a 90. Lesniak, 26. a 62. Gajecký, 30. Matkovič

ŽK: 46. Zerner, 73. Suchý, 84. Matkovič, 89. Vokurka

Pondělí 21.10. 2019
Komentářů: 0
[fbls]

Napsat komentář