Louny – Rakovník 1:2 (1:2)

V posledním utkání podzimní části podlehly Louny na domácím trávníku Rakovníku 1:2. Louny přezimují na jedenácté příčce tabulky s 18 body. Continue reading

V posledním mistrovském utkání tohoto roku mohly Louny doma proti Rakovníku hodně získat, ale také hodně ztratit.

Ovšem hned od zahájení hry bylo na hře lounského mužstva patrno, že výkon ze Souše evidentně nezopakuje. Neodehrály se ještě ani dvě minuty a Rakovník šel do vedení. Kafka nesmyslně a neadresně zakopl míč hostujícím obráncům, ti jej křížnou přihrávkou přenesli na druhý konec hřiště. Odtud přišel centr od nebráněného hráče na osamělého rakovnického útočníka, který pohodlně naskočil a hlavou překonal Pokorného. Byla to strašlivá laxnost a zejména pak lounských stoperů.

„Byl to šok a vzpamatovávali jsme se z něj dvacet minut. Během té doby jsme se špatně pohybovali, hráli zataženě, ztráceli lehce míče, nechodili do soubojů, soupeř byl všude dříve… Až pak náhle Schettl dostal k postranní čáře správnou přihrávku, zasprintoval, uvolnil se přes hostujícího obránce a přesně našel Trupa, který v souboji na brankové čáře byl důraznější, než soupeř, a vyrovnal. To byla konečně naše hezká fotbalová akce. Od té doby jsme se přeci jen poněkud zlepšili, ale chyby dělal, nepřestali. Měli jsme dvě jasné gólové šance, ale malým důrazem a nepřesností je Gajecký ani Trup neproměnili,“ řekl k polednímu podzimnímu utkání trenér Loun Zdeněk Kudela.

Pak nebyl odpískán před rakovnickým pokutovým územím faul na Zíchu a z protiútoku šel Rakovník opět do vedení. Ano, byla to opravdu zoufalá chyba rozhodčího. Ale Louny na protiútok na 80-ti metrech nedokázali vůbec zareagovat. Nikdo se soupeřova hráče nechytil, nikdo jej nedostoupil, natož aby hráče zastavil. To se opravdu jen tak nevidí!

„Ani ve druhém poločase jsme se individuálně natož týmově nezvedli. Měli jsme sice další tři obrovské gólové příležitosti, ale ani Suchý, Trup, Besta branku netrefili. Vrcholem pak byla šance Nykla, který místo přímou trefou nártem zkoušel hostujícího brankaře překonat patičkou!!! Prostě zmar nad zmar. Rozhodčí ještě cca šest minut před koncem chtěl jistit výsledek vymyšlenou penaltou. Pokorného jistý zákrok na míči v souboji s útočníkem hostů se rozhodl posoudit jako penaltu. Ale spravedlnosti bylo učiněno zadost. Kuba Pokorný jak penaltu tak i potom dorážku vykryl. Ano, v tomto střetnutí nás rozhodčí výrazně poškodil. Ovšem on nás neporazil. Nás porazil vlastní, velice špatný výkon celého týmu,“ zhodnotil Z. Kudela.

Branky: 22. Trup Vojtěch – 3. Junek Petr, 38. Hrobník Lukáš. Rozhodčí: Matyš Jakub. 186 diváků. ŽK 3:4. ČK 0:1.

Sestava: Pokorný – Kafka, Vokurka, Besta, Fiřt – Schettl (67. Minařík), Sulovský, Suchý, Zícha (82. Zerner) – Trup (60. Lesniak) – Gajecký (60. Nykl)