EXHIBIČNÍ UTKÁNÍ OTEVŘELO ZREKONSTRUOVANÝ STADION

Utkání sehrál Sigi tým proti výběru Loun. Continue reading

Devatenáct stovek diváků, letní počasí, výborná atmosféra a úžasný sportovní zážitek. To vše nabídlo nedělní otevření zrekonstruovaného fotbalového stadionu Ladislava Nováka v Lounech. Ten se po bezmála roce přestavby opět otevřel fotbalistům.

,,Do života“ ho společně uvedli exhibičním utkáním Sigi týmu proti výběru Loun. Ještě před fotbalovým utkáním, v němž nastoupila řada zvučných fotbalových jmen, se uskutečnilo slavnostní přestřižení pásky, kterého se ujal předseda Fotbalového klubu Louny Pavel Domecký, starosta Loun Pavel Janda a majitel společnosti Seko a sponzor fotbalového klubu Vlastimil Sedláček.

,,Hezké sportovní odpoledne. Dnes chceme slavnostně otevřít krásně zrekonstruovaný stánek pro náš fotbalový klub. Všechny vás tady vítám. Chtěl bych hrozně moc poděkovat v první řadě Vlastimilovi Sedláčkovi, díky kterému klub dostal dotaci na rekonstrukci, městu Louny, které přispělo třetinou na financování rekonstrukce stadionu a samozřejmě také fotbalistům FK Louny, kteří pomáhali při stěhování před i po přestavbě,“ řekl předseda lounského fotbalového klubu Pavel Domecký. ,,Věřím, že se tento den zapíše do historie Loun a že si ho zapamatujeme. Historie lounského fotbalu je bohatá, před sto lety tu stála jenom budka, pak se zrekonstruovala a mohl se tu dokonce natáčet i film o Emilu Zátopkovi, protože jako jediná tato tribuna odpovídala té poválečné době. Jsme rád, že jsem mohl trochu pomoci k dosažení tohoto nádherného prostředí,“ uvedl V. Sedláček. Za všechny zastupitele Loun promluvil lounský starosta P. Janda, který poděkoval předešlému zastupitelstvu, jež přestavbě dalo ,,zelenou“: ,,Jsem tu za všechny, kteří se přičinili k tomu, že se našla podpora a vůle přispět finančními prostředky. Fotbal v Lounech má nyní zázemí, které odpovídá jménu, které hrdě může nést, pana Ladislava Nováka.“

Během sportovního odpoledne návštěvníci fandili sportovnímu utkání týmu pod vedením Horsta Siegla, proti němuž nastoupil výběr Loun, pro děti byly připraveny skákací hrady a nafukovací atrakce. I počasí nakonec přálo, předpověď bouřek a deště se nevyplnila a Lounům se voda vyhnula, ač v nedalekém okolí pršelo. Po skončení utkání si zájemci mohli vystát dlouhou řadu na podpis členů Sigi týmu.

Více fotografií na https://pripravkafklouny.rajce.idnes.cz/Otevreni_fotbaloveho_stadionu_L._Novaka_Louny/

a také na http://www.ohremedia.cz/clanek/10864-fotogalerie-otevreni-fotbaloveho-stadionu-v-lounech

Čtvrtek 23.07. 2020