Z Chomutova A tým bez bodů

O výsledku v Chomutově rozhodla penalta v 32. minutě zápasu. Continue reading

V Chomutově jsme šli do utkání bez tří hráčů základní sestavy – zraněných Vávry s Gajeckým a Dvořáka, kterému nedovolily z Prahy odjet soukromé problémy.

První polovina utkání probíhala za optické převahy domácích, ovšem my jsme hráli poměrně slušně takticky a až na malé výjimky i dobře bránili. Soupeř se uchyloval k nákopům na vysokého Bočka, ale dostal se z toho pouze do jediné šance, kterou Pokorný zlikvidoval.

My ohrožovali domácí poměrně častou střelbou, ale často nepřipravenou a někdy i zbrklou. Domácí šli do vedení z penalty, kdy se po kontaktu s Lukešem přehnaně zřítil dvoumetrový Boček a rozhodčí se zpožděním odpískal faul.

Druhý poločas jsme pak herně plně ovládli my. Soupeře jsme zatlačili na jejich polovinu, moc dobře a rychle jsme kombinovali a také se moc dobře pohybovali. S tlakem přišly také velké šance: centr zakončoval nepřesně hlavou ve velmi dobré pozici Dan Zícha a o chvíli později dokonce svou silnou „levačkou“ přibližně od značky pokutového kopu branku dost nepochopitelně přestřelil. Velkou příležitost měl i Michal Lesniak, ovšem napálil míč do hradby těl.

V 60. minutě pak mělo být skóre srovnáno. Honza Lukeš utekl po pravé straně a v pokutovém území byl zezadu sražen obráncem. Rozhodčí ovšem tendenčně rozpažil a k údivu nás všech ještě Lukešovi udělil ŽK. Honza šel totiž sudímu ukázat kopačku, kterou mu domácí hráč svým zákrokem vyzul. Když se mu rozhodčí vysmál, Lukeš si sedl a vzteky kopačkou praštil o zem…….

A o chvíli později rozhodčí opět zaúřadoval ve prospěch Chomutova. Feri sebral míč domácímu stoperovi, postupoval sám k brance a zezadu byl sražen. Opět bylo dle rozhodčího Talpáše vše v pořádku.

Poločas jsme dohráli v permanentním tlaku do domácí obrany. A v 90. minutě sudí ukončil zápas, který byl z jeho strany řízen velice tendenčně.

Poprvé jsem ve své bohaté fotbalové kariéře viděl své hráče z bezmoci po střetnutí brečet!

Zdeněk Kudela

FC Chomutov – FK SEKO Louny 1:0 (1:0)

Sestava: Pokorný – Kafka, Vokurka, Fiřt, Kányai – Lukeš, Sulovský (75. Zerner), Zícha,Trup – Feri (67. Lesniak) – Schwendt (67. Popovič)

ŽK: 61. Lukeš, 80. Pokorný