Divizní fotbal se dělal v Lounech s velkými problémy

Věděli jsme , že kluby včetně nás, které nesouhlasí s praktikami Romana Berbra nemohou v dohledné době ovlivnit jeho postavení ve FAČR.

Continue reading

 

Měl to až moc dobře pojištěné a jakékoliv pokusy o změnu byly tvrdě potrestány. Jedině kdo mohl něco změnit byla policie ČR a to se potvrdilo. Náš klub trpěl příkoří od rozhodčích v divizních soutěží ať nahlas nebo potichu jsme skřípali zuby co se zase stane při mistr. utkáních, této soutěže. Většina rozhodčích, kteří nás pískali dělali to s nechutí, protože u nás jim nic nekáplo a jezdili k nám za trest, i když my jsme se k nim chovali dobře a nedělali žádné problémy. Mnoho fandů , hráčů , bývalých i současných rozhodčích pořád říkalo, dělejte něco, už nás to nebaví pořád prohráváte, jak Vás ty sudí řežou. Měli pravdu, ale my jsme se drželi svého přesvědčení ( žádné úplatky jim nedáme) i když nám několikrát nepřímo vyzývali k podplácení otázkami. Dnes potřebujete body co s tím uděláte? Atd.. My jsme však necouvli. A to nemluvím o různých překvapivých výsledcích , které mě samotného překvapili. Na utkání se sází a tak se výsledky ovlivňovali, jak se to hodilo. A tak mě mile překvapilo, že se na to přišlo a vyplavalo na povrch. Všechny, kteří to provozovali takto nepoctivě, je třeba potrestat a odstranit doživotně z fotbalu. Ono jim totiž nestačí, že berou peníze za funkce ve FAČRU, nebo za pískání, ale berou úplatky a ještě výsledky ovlivňují a sází na ně.

Chci ale říci, ale že mnoho uplácení rozhodčích mají na svědomí funkcionáři klubů za lepší výsledky. Kdyby radši investovali tyto vyhozené peníze do vybavení klubu, výchovy mládeže aj. Vše ovšem vychází z vedení fotbalu, které nepřímo kluby nutí , nepoctivosti podporují a sami provozují. Jsem rád , že tyto praktiky vyplavaly na povrch a viníci budou náležitě potrestáni. Myslím že jsem neřekl nic nového a že všichni funkcionáři oddílů a rozhodčí to vědí , ale nikdy to neřekli nahlas, anebo jen někteří. Ostatní se báli, možná ne kvůli sobě , ale vůči odpovědnosti ke svým klubům .

S pozdravem P. Domecký FK SEKO Louny

 

Dopis na FAČR

k rukám Hořejší a Schrotter

Iniciativní informační dopis vrcholným členům ŘK o naprosto nedůstojném a znevažujícím průběhu divizního utkání č. 2020002A2B0803 FK Neratovice-Byškovice – FK SEKO Louny ze dne 10.10.2020

Vážení,
výše zmíněné soutěžní utkání rozhodoval hl.rozhodčí Kožár Ondřej (82081501,) dle našeho názoru, pod vlivem alkoholu, ve druhém poločase, po poločasové přestávce, ještě navýšeným.
Vede nás k tomu zjištění našich hráčů, kteří s ním během utkání přišli do kontaktu, a také našeho trenéra, který se s ním dostal do kontaktu bezprostředně po zápase.
Svědectví můžeme doložit místopřísežným prohlášením zmíněných.
Rozhodčí Kožár připustil během střetnutí bez povšimnutí opakované hrubé kontakty našich klíčových hráčů, útočníka Lesniaka Michala (č.16) a stř.obránce a kapitána mužstva Fiřta Petra (č.4), tak, že oba museli pro zranění během hry opustit hrací plochu.
Stranou ponecháváme jeho verdikty, které rozhodly o výsledku utkání.
Zejména během druhého poločasu naše hráče nevybíravými slovy urážel a ponižoval.
Bezprostředně po utkání jsme o výše uvedeném informovali delegáta utkání pana Peška Pavla (75010067) a žádali ho, aby dostupnými způsoby nechal zjistit přítomnost alkoholu v organismu rozhodčího Kožára.
Pan delegát však nedůstojným způsobem našeho zástupce odmítl a zamkl se s rozhodčími v kabině rozhodčích.
Proto jsme požádali Policii České republiky, aby jednala ve věci zjištění přítomnosti alkoholu v organismu rozhodčího Ondřeje Kožára, neboť uvedený rozhodčí jako úřední osoba dostatečně neochránil zdraví hráčů a svým jednáním během soutěžního střetnutí mohl způsobit ještě daleko horší újmy na zdraví všech účastníků mistrovského utkání.
Přítomný policista č.302971 se svým doprovovem však dechovou zkoušku u zmíněného rozhodčího, pro nás zcela nepochopitelně, neprovedl. Na naše dotazy policista reagoval svým vysvětlením, že zodpovědnost po našem oznámení na sebe vzali domácí hlavní pořadatel pan Hospodár Viliam s delegátem MU. A ti prý dechovou zkoušku považovali za neopodstatněnou….
Vážení, považujeme za naši povinnost vás  informovat o událostech zcela znevažujících český fotbal a očekáváme, že v rámci svých kompetencí zajistíte, aby se již nic podobného neopakovalo.

Středa 28.10. 2020
Komentářů: 0
[fbls]

Napsat komentář