FAČR ukončil fotbalový ročník, soutěže se nedohrají

Po rozhodnutí o ukončení krajských soutěží v minulém týdnu, také FAČR toto pondělí rozhodl o ukončení fotbalového ročníku 2020/2021. Continue reading

Na základě harmonogramu rozvolňování ze strany státních institucí, byl VV FAČR na svém úterním zasedání dne 4. 5. 2021 nucen schválit ukončení nedohraného soutěžního ročníku 2020/21.

„Do poslední chvíle jsme bojovali o to, aby se mohly neprofesionální soutěže dohrát. Z tohoto důvodu jsme také neustále vymýšleli nové a nové varianty scénářů tak, abychom mohli odehrát požadovaný počet utkání a byla zajištěna regulérní prostupnost soutěží. Ve chvíli, kdy jiné sporty soutěže odpískaly, my stále věřili a bojovali. Máme ale první květnový týden a stále není povolena ani možnost plnohodnotného tréninku klubů, takže je potřeba nyní bohužel konstatovat, že ani fotbalové soutěže již nepůjde dohrát“, říká předseda FAČR Martin Malík.

Více na https://facr.fotbal.cz/vv-facr-ukoncil-soutezni-rocnik-2020-21/a14103

Již minulý týden ukončil fotbalový ročník také výkonný výbor Ústeckého fotbalového svazu. Ten minulé pondělí rozhodl, že soutěžní ročník 2020/2021 již nebude zahájen. Odůvodnil to přerušením soutěžního ročníku v říjnu 2020 a nutností dohrát více, jak polovinu soutěžních utkání každé soutěže.

Pro zahájení soutěží bylo nutné, aby byl obnoven tréninkový proces bez omezení od 26. dubna, což není vzhledem k aktuálním omezením možné, proto není možné dohrát soutěžní ročník.

Ze strany FAČRu by mělo dojít k ukončení ročníku a anulování všech utkání.

Žádné družstvo nepostupuje ani nesestupuje a soutěžní ročník 2021/2022 bude na-losován se stejnými účastníky.

Středa 05.05. 2021
Komentářů: 0
[fbls]

Napsat komentář