Domácí výhra Loun, dvě trefy Ferriho

Utkání s Březovou chtěly fotbalové Louny, a nejenom kvůli situaci v tabulce, zvládnout a získat tři body. A to se povedlo. Soupeře z Březové porazily 3:2. Continue reading

Louny – Březová 3:2 (0:0)

,,Celý týden v přípravě jsme zdůrazňovali, že ve Štětí jsme zápas prohráli kvůli absenci důrazu, nepřesnostem a chybějící vůli zvládat osobní souboje. To jsme chtěli v tomto důležitém střetnutí napravit,“ řekl trenér Loun Zdeněk Kudela.

Domácí opět začali aktivně, slušně kombinovali a tlačili se před branku Březové. ,,Ano, v poli jsme byli docela důrazní, v soubojích jsme tentokrát nepropadali. Ovšem před brankou gólmana hostí Martince jsme už takový důraz neměli, možná chybělo v hlavách Gajeckého, Klimta i Myšky odhodlání dát gól ,,za každou cenu“. Vždy ke gólu chyběl malý krůček, rychlejší reakce a rozhodnost. Každopádně jsme měli v poločase vést minimálně o tři branky. Hosté byli před Pokorným nebezpeční jen v náznacích, ale jednu jejich gólovou střelu vytlačil Pokorný na roh,“ hodnotil utkání trenér.

Ve druhém poločase Louny svůj tlak stupňovaly a opět dění na hřišti pomohl příchod Ferriho. Ještě předtím šli lounští fotbalisté do vedení. Z otočky střelou se prosadil Gajecký. Feri přidržel míč, prosazoval se v akcích jeden na jednoho a dvakrát byl v dorážkách vždy na správném místě. Do sedmdesáté minuty měli Lounští vést nikoliv o tři, ale alespoň o pět branek. Šance na to lounští fotbalisté měli.

,,Pak jsme ovšem ve středu hřiště šli do ztráty míče, v pokutovém území nechali ,,čarovat“ nebezpečného Vaněčka a Březová z následné střely snížila. A začali jsme se obávat o výsledek. Pět minut před koncem, po hrubé chybě Pokorného, hosté dokonce snížili na rozdíl jednoho gólu. Závěrečné minuty před naší brankou byly hodně dramatické, ale vítězství jsme uhájili. I přes dramatický závěr bylo však naše vítězství naprosto zasloužené,“ uzavřel Z. Kudela. Více o utkání ve fotbalovém servisu.

Sestava: Pokorný – Fiřt, Vokurka, Vávra, Šimeček – Švejda, Popovič, Myška, Zícha – Gajecký (81. Šťourač) – Klimt (59. Feri).